Pomiary schronu

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.1 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie przedstawiające nasz zespół przed wejściem do schronu. Na pierwszym planie widać sztalugę z planem schronu, na który Barbara nanosi wyniki pomiarów. Wokół Barbary, z prawej strony znajduje się szecioro członków zespołu. Na drugim planie, po lewej stronie widać wejście do schronu. Wejście jest zaniedbane, widać odpadający tynk oraz szare, zardzewiałe drzwi schronowe z żółtymi futrynami i mechanizmem otwierania.

Pomiary schronu nr 1/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.2 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Na zdjęciu widoczni Damian, Wojtek i Kuba, którzy transportują wewnątrz schronu reflektor samochodowy, podłączony do akumulatora. Są ubrani w charakterystyczne białe bluzki z logiem Technikum ZSM-E. Kuba i Wojtek mają dodatkowo założone na głowie latarki czołowe. Natomiast reflektor oświetla im drogę i wnętrze budowli, nadając cegłom, z których zbudowane są ściany i strop ciepło pomarańczowe zabarwienie.

Pomiary schronu nr 2/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.3 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie przedstawia Krzysztofa notującego wyniki pomiarów na podręcznym pulpicie oraz Wojtka oświetlającego latarką duże pomieszczenie. Obydwoje znajdują się wewnątrz schronu. Wokół panuje mrok, widać jedynie obetonowane kontury wejścia do pomieszczenia.

Pomiary schronu nr 3/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.4 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie wykonano przed wejściem do schronu, od strony parku. Na pierwszym planie Barbara notuje wyniki pomiarów na sztaludze. Obok niej, z lewej strony stoi Artur, a na drugim planie widać Wojtka, który patrzy na wejście do schronu. Za nimi znajduje się ulica Bolesława Chrobrego, a za nią widoczny jest ceglany budynek dawnej straży pożarnej.

Pomiary schronu nr 4/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.5 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie przedstawia Magdę, Wojtka i Pawła, którzy stoją wewnątrz schronu, na końcu ostatniego korytarza. Za nimi znajduje się ceglana ściana z niewielką dziurą pośrodku. W tej części tunelu strop wykonany jest w formie betonowego sklepienia łukowego. Poza tym po prawej stronie zdjęcia widoczne są kontury przedsionka, prowadzącego do ostatniego wejścia do schronu, które aktualnie jest niedostępne i przykryte betonowymi płytami.

Pomiary schronu nr 5/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.6 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie przedstawia Damiana, który wykonuje pomiar szerokości korytarza za pomocą dalmierza laserowego. Metr za nim stoi Paweł i przygląda się. Obydwoje znajdują się wewnątrz schronu, w środkowej jego części, w pobliżu dużego pomieszczenia. Wokół panuje półmrok, a przy podłodze widać padającą żółtą wiązkę świata rzucanego przez reflektor. Poza tym, widać ceglane ściany z resztkami piaskowego tynku oraz betonowe sklepienie łukowe budowli.

Pomiary schronu nr 6/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.7 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie wykonano wewnątrz schronu, w miejscu załamania drugiego i trzeciego korytarza. Po lewej stronie, przy podłodze Damian podłącza reflektor do akumulatora. Natomiast Kuba, z latarką czołową na głowie oświetla mu miejsce pracy. Wokół widać ceglane ściany i pokrytą piaskiem podłogę schronu.

Pomiary schronu nr 7/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.8 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie wykonano wewnątrz schronu, od strony pierwszego pomieszczenia bocznego, w kierunku głównego wejścia do schronu. Na pierwszym planie widać Wojtka z latarką czołową na głowie oraz dużą latarką w prawej ręce, który opiera się o murowaną krawędź wejścia do pomieszczenia. Wojtek spogląda do jego wnętrza, a za nim przy podłodze stoi reflektor oświetlający tunel za nim. W głębi ceglanego tunelu z ceglanym sklepieniem łukowym, widać Kubę.

Pomiary schronu nr 8/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.9 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie przedstawia wejście do schronu, do którego wchodzą: Redaktor Nowin, a za nim Damian, Wojtek i Pani Jolanta. Wejście jest w fatalnym stanie, ponieważ z muru oporowego po prawej stronie odpada tynk. Wchodzący muszą się schylać, aby nie uderzyć się o metalowe rury pomalowane na żółto i umieszczone na wysokości 1,5 metra nad wejściem, zaraz na końcu biegu schodów. Poza tym widać otwarte na oścież metalowe i pordzewiałe drzwi schronowe.

Pomiary schronu nr 9/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.10 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie mocno upiększone w programie graficznym, które przedstawia wnętrze schronu, wykonane od strony pierwszego pomieszczenia. W oddali, na wprost widać jaskrawe białe światło, padające przez otwarte główne wejcie do schronu. Ceglane ściany i sklepienie mienią się kolorami od pomarańczowego do niebieskiego, a ściana z prawej strony porośnięta jest korzeniami drzew, co przypomina mur antycznej świątyni.

Pomiary schronu nr 10/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.11 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie wykonano wewnątrz schronu, na początku piątego korytarza. Zdjęcie jest upiększone w programie graficznym. Na pierwszym planie widać Damiana z latarką czołową na głowie, opartego o ścianę, z lewej strony zdjęcia. Przed nim znajduje się wejście do czwartego pomieszczenia, a z jego lewej, dalsza część tunelu. Na dole korytarza widać żółtą wiązkę wiatła rzucanego przez reflektor, która sprawia, że korytarz wydaje się długi i mroczny. Ceglane ściany korytarza są na zdjęciu koloru szaro-beżowego, a miejscami czerwone. Natomiast betonowe sklepienie łukowe jest szare.

Pomiary schronu nr 11/12

Uwaga! Wystąpił problem z ładowaniem zdjęcia. Tutaj powinno pojawić się: Zdjęcie nr.12 Zdjęcia - pomiary Chrobrego. Opis: Zdjęcie wykonano wewnątrz schronu, na środku piątego korytarza, zaraz za wejciem do czwartego pomieszczenia. Zdjęcie jest upiększone w programie graficznym, przez co kolorystyka jest nienaturalnie żywa, a wnętrze schronu mocno doświetlone. Na pierwszym planie, po lewej stronie, widać opartą o ścianę metalową, pordzewiałą blachę z okrągymi otworami na całej powierzchni. Natomiast w głębi tunelu widać, stojących plecami do widza Damiana i Wojtka. Za nimi stoją pozostałe osoby, najprawdopodobniej redaktorzy okolicznych mediów. Cały tunel mieni się żywymi kolorami, poczynając od żółtego poprzez pomarańcz i czerwień, a kończąc na odcieniach niebieskiego i szarości.

Pomiary schronu nr 12/12